Patchcord SC simplex singlemode ULTIMODE, PC-511S, L32113

L32113

Patchcord SC simplex singlemode ULTIMODE, PC-511S, L32113

Patchcord-ul SC simplex G.652.D singlemode ULTIMODE PC-511S L32113 cu lungimea de 3 metri ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri. Conectorii SC sunt momentan cei mai populari pentru conexiunile de fibră optică pentru că sunt foarte uşor de conectat/deconectat. Forma lor dreptunghiulară permite amplasarea multor conectori pe o suprafaţă mică.

Fibra optică singlemode LWP (Low Water Peak) utilizată în aceste patchcord-uri respectă standardul ITU-T G.652.D putând fi integrată fără probleme de compatibilitate în reţelele existente de fibră optică. Atenuarea medie este de aproximativ 0.4 dB/km la 1310 nm şi de 0.25 dB/km pentru 1550 nm. Fibra optică este întărită cu fibre de kevlar şi acoperită cu PVC.

Fibrele optice singlemode conforme cu standardul ITU-T G.652D sunt printre cele mai bune de pe piaţă. Înainte de introducerea recomandărilor G.652D fibrele puteau fi folosite doar într-o singură lungime de undă. Acum, fibrele cu tehnlolgie LWP (Low Water Peak) pot fi folosite în oricare bandă de la 1280 nm - 1650 nm.

Caracteristici PC-511S L32113:

  • conectori: SC - SC
  • fibră single-mode (G.652.D)
  • lungime: 3 m
  • atenuare mică

Specificatii PC-511S L32113:

Cod: L32113
Lungime: 3 m
Fibre: 1x single-mode, 9/125
Cuple: SC (A) SC (B)
Atenuare [dB]: < 0.25 < 0.25 
Pierdere prin reflexie [dB]: > 50 > 50
Disponibilitate:
3-5 zile