Optimizator Huawei 450W SUN2000-450W-P
Scrie o recenzie
ASISTENTA COMERCIALA
⧁ L-V: 09-17
Call Center 0348880021
optimizator450W
Optimizatorul Huawei Smart SUN2000-450W-P a fost creat pentru a extrage puterea maximă dintr-un panou solar, acest lucru crescand considerabil eficiența sistemului. Acest lucru a fost posibil doar cu integrarea tehnologiilor de ultima ora de catre producator. Huawei Smart SUN2000-450W-P are o dimensiune de 71 x 138 x 25 mm și cântărește 550 g, fapt ce face instalarea in modul foarte usoara. Pentru integrarea în sistem, există un conector de intrare și unul de ieșire Staubil MC4. Cablul are o lungime de 1,2 metri pentru o flexibilitate crescuta in timpul instalarii.
Din punct de vedere tehnic, Huawei Smart SUN2000-450W-P oferă o putere nominală de intrare de 450 de wați la o tensiune de intrare absolută de 80 de volți, iar intervalul posibil de tensiune este de la 8 la 80 de volți. Optimizatorul gestionează un curent de intrare de 13 A. Componenta respectă categoria II de supratensiune. Eficiența enorm de mare de 99,5 % (eficiență ponderată 99,0 %) este impresionantă. Acest lucru subliniază capacitatea optimizatorului de a crește eficiența sistemului.
Caracteristici generale optimizator Huawei Smart SUN2000-450W-P Optimizer
Dimensions (W x H x D): 71 x 138 x 25 mm (2.8 x 5.4 x 1.0 in.)
Weight (including cable): 0.55 kg
Installation part (optional): Grounding plate, grounding clamp, PV module frame plate
Input connector: Staubli MC4
Output connector: Staubli MC4
Length of output cable4: 1.2 m
Operating temperature5: -40 ~ +85 ℃
Humidity range: 0% RH~ 100% RH